تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با شکست سریلانکا، صدرنشین شد

مظفری: جوانترین تیم نوجوانان ایران در این دوره از مسابقات حضور دارد

 

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در نخستین بازی خود در نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا موفق به شکست سریلانکا شد و به عنوان صدرنشین گروه یک به مرحله دوم جام نهم راه یافت.

تیم والیبال نوجوانان ایران در این دیدار در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 18 و 25 بر 18 به پیروزی رسید.

نوجوانان ایران با ترکیب جواد حکمتی، عباس جعفری، اکبر ولایی، سهند اله وردیان، رحمان تقی زاده، محمد جواد معنوی نژاد (سرگروه) و هادی سید نیازی (لیبرو) بازی در برابر سریلانکا را آغاز کردند.


در ست نخست تیم سریلانکا تلاش زیادی برای پیروزی در برابر ایران داشت و در مراحلی نیز بازیکنان ایران به دلیل اشتباهات فردی، امتیازهایی به این تیم دادند، اما در نهایت شاگردان "ایرج مظفری" سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان در این ست 25 بر 22 به پیروزی رسیدند تا برد در نخستین ست بازی های رسمی را تجربه کنند.بازیکنان نوجوان ایران در ست دوم به مراتب بهتر از ست نخست بازی کردند، اما مدافعان نوجوان ایران به رغم اختلاف 10 سانتی متری قد، نتوانست به خوبی بر روی تور دفاع کنند. تیم والیبال نوجوانان کشورمان در این ست چند سرویس را به بیرون از زمین زد و یک امتیاز نیز به دلیل خطای آرایش تیمی از دست داد. در نهایت بازیکنان این ست دوم را نیز 25 بر 18 بردند.بازیکنان ایران در آغاز ست سوم در دریافت سرویس ها چند اشتباه داشتند به گونه ای که 10 بر 5 از سریلانکا عقب افتادند، اما در امتیاز 13 دو تیم برابر شدند. والیبالیست های نوجوان ایران ست سوم را با امتیاز 25 بر 18 بردند تا در نهایت سه بر صفر پیروز این میدان باشند. 

  تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با این پیروزی به عنوان صدرنشین گروه یک راهی مرحله دوم رقابت ها شد تا در آنجا با تیم های کره جنوبی و پیروز دیدار استرالیا و چین تایپه در یک گروه قرار گیرد."لی وانگ هون" از کره جنوبی و "کوبورن جولیان" از استرالیا به ترتیب به عنوان داوران اول و دوم قضاوت دیدار ایران و سریلانکا را بر عهده داشتند."محمدرضا داورزنی" رییس فدراسیون والیبال نیز به همراه مسئولین این فدراسیون بازی ایران با سریلانکا را از نزدیک تماشا کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان گفت: بازیکنان ایرانی حاضر در این رقابت ها از نظر سنی جوانترین تیم ایران در ادوار گذشته مسابقات آسیایی را تشکیل می دهند."ایرج مظفری" در نشست خبری بعد از بازی با سریلانکا افزود: هر چه بازیکنان جوانتر باشند هم تجربه آنان کمتر است و هم حرفشنوی آنان از کادر فنی کم است. امروز هر چه ما گفتیم، بازیکنان کار دیگر کردند البته دلیل این موضوع شرایط سنی آنان است اما اگر 50 درصد برنامه های ما را پیاده کنند ، به مراتب بهتر خواهیم بود.وی با بیان اینکه در برابر سریلانکا حدود 30 امتیاز مستقیم به حریف دادیم، گفت: بازی اول همیشه مشکلات خاص خود را دارد اما بازیکنان من امروز پراشتباه بازی کردند و امیدوارم در بازی های آینده این مشکلات برطرف شود.سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران در ادامه به بازی عالی بازیکن شماره چهار سریلانکا اشاره کرد و گفت: نباید از عملکرد این بازیکن در برابر ایران غافل شویم که خیلی خوب کار کرد.وی در مورد بازی روز شنبه ایران نیز گفت: به نظرم استرالیا در برابر چین تایپه مغلوب می شود و حریف ما تایپه خواهد بود. سبک بازی تایپه مانند شرق آسیا و ترکیبی است و حتما تیم ما را تحت فشار قرار خواهند داد. امیدوارم بازیکنان به تذکرات کادر فنی توجه کنند و در برابر این تیم مانند امروز ظاهر نشویم. البته ما سه اردو ویژه بازی با تیم های شرق اسیا داشته ایم.مظفری در ادامه در مورد استقبال نکردن مردم از بازی ایران و سریلانکا گفت: من هم تعجب کردم . البته خانواده های بازیکنان خیلی علاقمند بودند که در سال حضور یابند اما به دلیل ممنوعیت حضور زنان این امکان مهیا نشد. پشنهاد می دهم برای خانواده بازیکنان آدی کارت صادر شود تا بتوانند به سالن مسابقه بیایند. هر چند حضور آنان دوجنبه مثبت و منفی دارد یا بازیکنان انگیزه خواهند گرفت و شاید هم در برابر خانواده کمی استرس پیدا کنند.تیم ملی والیبال نوجوانان ایران عصر امروز پنج شنبه در نخستین بازی خود در نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا سه بر صفر سریلانکا را شکست داد و به عنوان صدرنشین گروه اول راهی دور دوم شد.

/ 1 نظر / 31 بازدید

سلام.شیره بچه های ایران ایرج دوست داریم.